Africa News 2021-06-21 22:09:13

सेयरि car्गले हेरचाह गर्दैछ!

२०nt१ सालको लागि राष्ट्रिय कीटनाशक व्यवस्थापन समितिको पहिलो साधारण अधिवेशन १ to देखि १ Ni सम्म निमामा प्लान्ट प्रोटेक्शनको सामान्य निर्देशनालय (डीजीपीभी) आयोजना गरियो। यो राष्ट्रिय कीटनाशक व्यवस्थापन समितिको उपाध्यक्षको प्रतिनिधि हो। (CNGP), श्री ब्रान्डे रहमान जसले कार्यवाहीको शुरुवात गर्नुभयो।

पशुचिकित्सा र फाइटोसानाटरी सेवालाई सहयोग पुर्‍याउने उप-कम्पोनेन्ट १.२ को कार्यान्वयनको अंशको रूपमा, एकीकृत पशुधन र कृषि आधुनिकीकरण परियोजना (पिमेल) ले कार्य योजना र वार्षिक बजेटमा समावेश विभिन्न गतिविधिहरूको वित्त पोषणमार्फत बोट संरक्षणको सामान्य निर्देशनालयलाई समर्थन गर्दछ। (AWPB) २०२१ को, सीएनजीपीको यो साधारण सत्र सहित जसले स्टीयरिंग कमिटीका सदस्यहरूलाई एक साथ लियो।

सेलियन कीटनाशक समिति (सीएसपी) सीआईएलएसएसको साझा नियमहरूको लागि कार्यान्वयन गर्ने निकाय हो जसले दुई वार्षिक सत्रहरूको आयोजना गर्दछ जसमा कीटनाशक five ()) बर्षका लागि दर्ता गर्न सकिन्छ वा एक प्रावधान बिक्री प्राधिकरण (एपीवी) को लागी हो। तीन ()) बर्षको। राष्ट्रिय कीटनाशक व्यवस्थापन समितिका उपाध्यक्ष, श्री ब्रान्डे रहमानले भने, 'सीआईएसएसएसका निर्देशनहरू बमोजिम, „सिलससका सदस्य राष्ट्रहरूले राष्ट्रिय कीटनाशक व्यवस्थापन समितिको स्थापना र स्थापना गर्न अधिकृत छन्।” यस सन्दर्भमा CILSS ले नाइजरलाई राष्ट्रिय कीटनाशक व्यवस्थापन समिति गठन गर्न सहयोग पुर्‍यायो जुन राज्यको साझा नियमनको परामर्श, अभिमुखीकरण, कार्यान्वयन र कार्यान्वयनको लागि प्राविधिक संरचना हो।

यस समितिको उद्देश्य भनेको कीटनाशक विषादीमा कानूनी र नियमनको मस्यौदा बनाउनु, विषादीका कारण हुने स्वास्थ्य समस्याहरूको बारेमा विश्लेषण र विचार जारी गर्नु हो। कीटनाशकको ​​कारण हुने वातावरणीय गिरावटका समस्याहरूका बारे विश्लेषण र सुझाव जारी गर्ने, सेलेनियन कीटनाशक समितिको सिफारिस र सिफारिसहरू लागू गर्ने, अनुगमन गर्ने र मूल्याate्कन गर्ने, आवेदन दिने फाइलहरूको अध्ययन गर्न देशका कीटनाशक विषयक नियमहरू लागू, अनुगमन र मूल्या and्कन गर्ने। कीटनाशक क्षेत्रमा विभिन्न क्रियाकलापहरूको अनुमोदन र कृषि प्रभारी मन्त्रीलाई राय दिन; कीटनाशक विषयक अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलनहरू लागू गर्नुहोस्, अनुगमन गर्नुहोस् र मूल्याate्कन गर्नुहोस्, नियमित रूपमा अधिकृत, कडा नियमन गरिएको, निषेधित वा म्याद समाप्त भएका कीटनाशकहरूको पंजीकरण जाँच्नुहोस्, कीटनाशकको ​​कारण प्रदूषण समस्याहरूका बारे विश्लेषण र राय जारी गर्नुहोस्, अप्रचलित कीटनाशक र खाली प्याकेजि ofको विनाशको बारेमा विश्लेषण र सल्लाह दिनुहोस्। , मोनिटर र विषाक्तिय सतर्कता मूल्यांकन।

श्री ब्रान्डे रहमानका लागि सीएनजीपीलाई N एन पहलको कार्यान्वयनको सन्दर्भमा महत्वपूर्ण भूमिका खेल्न आह्वान गरिएको छ जसमा अक्ष N ° १ को माध्यमबाट निर्धारित उद्देश्यको उपलब्धी सहित कृषि सिल्भो-पादरीको बृद्धि र विविधिकरण गरिनेछ। र मत्स्य उत्पादन „, बाली र भण्डारित खाद्य सामग्रीको राम्रो संरक्षणको दृष्टिकोणले कीटनाशकहरूको अझ बढी प्रयोगको अनुमान गर्दछ, जबकि मानव र पशु स्वास्थ्यको संरक्षण र वातावरणको सम्मान गर्दछ। सीएनजीपीका उपाध्यक्षका प्रतिनिधिले राष्ट्रिय कीटनाशक व्यवस्थापन समितिले परामर्श र निर्देशनको प्राविधिक रूपरेखाका रूपमा guidance एन पहलको कार्यान्वयनको सन्दर्भमा खेल्न आह्वान गरेको महत्त्वपूर्ण भूमिकालाई जोड दिए। सिद्धान्तहरू र नाइजरमा बिरूवा संरक्षण उत्पादनहरूको नियमनको सामान्य दिशानिर्देशहरू।

मामाने अब्दुल्ले (onep)

Może Ci się również spodoba