Africa News 2021-06-21 22:06:19

सेयरि car्गले हेरचाह गर्दैछ!

स्वीडेड परियोजनाको सम्मेलन कोठा (सहेल-पीआरएएफ / डीडी-स्वीडेडमा महिला सशक्तिकरणका लागि क्षेत्रीय परियोजना) भिडियो कन्फरेन्स द्वारा कोविद १ of को अवधिमा युवा केटीहरूलाई स्कूलमा राख्ने सम्बन्धमा विनिमयको रूपरेखाको रूपमा काम गर्यो। । यो राष्ट्रिय शिक्षा मन्त्रालयका महासचिव, श्री मोहम्मद ज़िदाने र उक्त परियोजनाका कन्ट्री कोर्डिनेटर श्री अली डng्गौ बोबकर थिए जसले छलफलको नेतृत्व गरे। नाइजरमा करीव including० सहित १ 140० भन्दा बढी व्यक्तिहरू यी बहसहरूको अनुसरण गरे जसमा implementing वटा देशहरू मिलेर रहेका थिए जसमा कार्यान्वयन गर्ने साझेदारहरू, धार्मिक नेताहरू र नागरिक समाजका कलाकारहरू समावेश छन्। फलदायी छलफलले सहभागीहरूलाई विशेष गरी कोविड -१ period अवधिमा उनीहरूका नतिजाहरू र उपचार गर्ने माध्यमहरूको केटीहरूको लागि स्कूल छोड्ने कुराको स्टक लिन मद्दत पुर्‍यायो।

मार्च २०२० मा, कोरोनाभाइरसको पहिलो केस पत्ता लगाएपछि र महामारीको जोखिमको सामना गर्दै नाइजरले आफ्नो स्कूलहरू बन्द गरिसकेका थिए। शिक्षा प्रणाली पहिले नै धेरै कठिनाइहरूको पासोमा छ। नतिजा स्वरूप, करीव 7 3. लाख विद्यार्थी शिक्षाको पहुँच बिना छोडे। सम्बन्धित सेवाहरू निलम्बित गरिएको छ, विशेष स्कूल खानामा, धेरै बच्चाहरूको लागि दिनको एक मात्र सन्तुलित खाना प्रतिनिधित्व गर्दछ। साथै, सबैभन्दा ठूलो जोखिम, यस्तो अवस्थामा, केटाकेटीहरूले स्कूल छोड्ने कुरा बाँकी छ जब शिक्षा प्रणाली पहिले नै कमजोर भइरहेको छ किनभने children children% भन्दा बढी बच्चाहरू स्कूल जान सक्दैनन्। त्यसैले महामारीको समयमा केटीहरूलाई स्कूलमा राख्नुमा बहस र प्रतिबिम्बको विषय हो।

उहाँको हस्तक्षेपमा, स्वीडड-नाइजर परियोजनाका संयोजकले सिकेका पाठहरू र स्वीडेड देशहरूमा स्कूल छोड्ने घटनाको उपचार गर्ने सम्भावनाहरूको रूपरेखा प्रस्तुत गर्नुभयो। श्री बोउबकरले जोड दिए कि स्कूलमा केटीहरूको संरक्षण सम्बन्धी एक सर्वेक्षणको अध्ययनको दायरा अनुसार सिकेको पाठले माध्यमिक विद्यालयमा माध्यमिक वा जोखिममा रहेका केटीहरूको स्कुल असफलताको संख्या माध्यमिक विद्यालयमा बढी छ भनेर देखाउँदछ। एकतर्फी सहर स्थापना र पिछडिएको पृष्ठभूमिका ती विद्यार्थी विद्यार्थीहरू बाहिर जाने वा अर्कोतर्फ छोड्ने जोखिमको बढी शिकार छन्। “सर्वेक्षणको नतीजाका अनुसार यी असफलताको मुख्य कारणहरू घरको जोखिम, विद्यार्थीहरूको अभिभावकको अशिक्षा, घरेलु काम, सानो व्यापार, बाल विवाह हो। विद्यालयबाट दूरी र यातायातको अभाव; केटीहरूको लागि स्वागत र आवास शर्तहरूको अनिश्चितता; स्वागत सुविधाको अपर्याप्तता, उपयुक्त शिक्षक खोज्ने कठिनाइ, „श्री बोउबकरले भने।

स्वीडेड कोर्डिनेटरका अनुसार उपचारका सम्भावनाहरू ग्रामीण क्षेत्रमा बोर्डि schools स्कूल र आवास केन्द्रहरूको निर्माणमा उत्रिनेछ; विद्यालय बाहिरका केटीहरूलाई शिक्षा प्रणालीमा पुन: एकीकरण; केटीहरूलाई जीवित राख्न प्रोत्साहनात्मक उपायहरू लिदै (छात्रवृत्ति, सुख्खा राशन, तातो खाना, बिभिन्न किटहरू, आदि); आय उत्पन्न गतिविधिहरु मा आई आमा बुबा को लागी समर्थन (आईजीए) र घरेलु chores लाईइट गर्न सामग्री; सरकारले सिर्जना गरेको बोर्डि schools स्कूलहरू र आवास केन्द्रहरूको सञ्चालनका लागि समर्थन, स्कूल व्यवस्थापन समर्थन संरचना (AME र COGES) को क्षमता निर्माण। जागरूकताको ईन्टासिफिकेशन; विद्यार्थीहरूका अभिभावकहरूका लागि साक्षरता प्रशिक्षण; र लागू गर्ने वा कानूनहरूको लागू गर्ने जसले केटीहरूको शिक्षालाई राम्रो सुरक्षा गर्दछ।

राष्ट्रिय शिक्षा मन्त्रालयका महासचिवका लागि उनले शिक्षा र प्रशिक्षण प्रभारी मन्त्रालयहरूको कार्यक्रममा हुने विभिन्न रणनीतिहरूको माध्यमबाट यस सर्वेक्षणको नतिजालाई देशका कार्यक्रमहरूमा एकीकृत गर्ने आवश्यकतामाथि छलफल गर्न हस्तक्षेप गरे। श्री मोहम्मद जेडानेका अनुसार शिक्षा र प्रशिक्षणका लागि सेक्टरल ट्रान्जिसन प्रोग्राम (PTSEF) ले स्कूलबाट बाहिरिएका र प्रारम्भिक विद्यालय छाडेका बच्चाहरू र किशोर-किशोरीहरूको लागि तीन ()) पुन: एकीकरण सूत्रहरू प्रदान गरेको छ। त्यहाँ तथाकथित „गेटवे” सूत्र छ जुन सर्किटमा उनीहरूको एकीकरण वा पुन: एकीकरणको दृष्टिकोणले बच्चाहरूलाई (to देखि १२ वर्षको स्कूल बाहिर र सीआई र सीपीबाट प्रारम्भिक ड्रपआउट) लाई एक बर्षे त्वरित प्रशिक्षण प्रदान गर्ने लक्ष्य राख्दछ। बेसिक चक्र १ को।

त्यसोभए त्यहाँ तथाकथित „वैकल्पिक शिक्षा केन्द्र – सीईए” सूत्र छ, जुन दुबै द्रुत अपग्रेड गर्ने र काम गर्ने जीवनका लागि युवा व्यक्तिहरूको तयारीमा लक्षित छ। यो १०-१-14 वर्षको उमेर र प्रारम्भिक स्कूल लीभरहरूको स्कूलको उद्देश्य हो। प्रशिक्षण आधारभूत वाद्य कौशल मा केन्द्रित हुनेछ। श्री मोहम्मद ज़िदानेले सीप प्रशिक्षण कार्यक्रमको औपचारिक मात्र नभई दैनिक जीवनमा उपयोगी हुन पनि उल्लेख गरे जसले गर्दा विद्यार्थीहरूको एक महत्त्वपूर्ण अनुपातले उनीहरूलाई व्यावसायिक गतिविधिमा पहुँचका लागि पूर्व व्यावसायिक कौशल प्रदान गर्दछ। „व्यावसायिक प्रशिक्षण र शिक्षा मन्त्रालयहरूको कार्यक्रममा यी सबै रणनीतिहरू प्रदान गरिएको छ जुन विद्यालयमा केटीहरूको समायोजन, पुन: एकीकरण र रिजर्भेसनका लागि कार्यान्वयन गरिनेछ,” उनले भने।

यसका साथै राष्ट्रिय शिक्षा मन्त्रालयका महासचिवले जारी राखी राष्ट्रपति पदको एन एन २०१° ०० 35 /35 / PRN / MEP / A / PLN / EC / MES मा हस्ताक्षर गरेपछि किशोरीको संरक्षण, सहयोग र सहयोगी प्रगतिमा रहेको छ। र यसका कार्यान्वयन आदेशहरू, विवाह वा गर्भावस्थाको कारणले बहिष्कृत सबै केटीहरूलाई स्कूलमा फिर्ता जान अनुमति छ यदि उनीहरू चाहानुहुन्छ भने। अन्तमा, श्री मोहम्मद जीडानेले सुझाव दिए कि TFPs, „LIRE” जस्ता परियोजनाहरु मार्फत राज्यलाई यस गतिशीलमा सहयोग पुर्‍याउन विचार गर्नुहोस्। „यो यस प्रकारको छ, स्कूलको घटक बाहिरका बच्चाहरू र किशोर-किशोरीहरूको पुन: एकीकरणसँग सम्बन्धित यसको एउटा अंशमा, प्रणालीमा बच्चाहरूको एकीकरण र पुन: एकीकरणका लागि प्रमुख कार्यहरू प्रदान गर्दछन् (जसमा girls 53% भन्दा बढी केटीहरू बहुमत छन्)। „औपचारिक,” उनले भने।

महामादौ डायालो (onep)

Może Ci się również spodoba